درباره سایت

محسن یزدانی مؤسس و مدیر عامل مجموعه باشگاه های زنجیره ای هیربد
اولین دارنده مدال طلای جهان و عنوان پیشرفته ترین بدنساز سال 1999 جهان (IFBB) و اولین ایرانی عضو فدراسیون حرفه ای های پرورش اندام جهان (IFBB PRO)
فارغ التحصیل DBA , EMBA سخنران در حوزه موفقیت و انگیزش

بایگانی

نویسندگان

پیوندها

تصاویر برگزیده

آمار بازدید

  • بازدید کل:

  • بازدید امروز:

  • بازدید دیروز:

  • بازدید ماه قبل:

  • بازدید این ماه:

  • تعداد مطالب:

  • نویسندگان:

مدیریتی

- اجرا بزرگ‌ترین مسالهء مطرح نشده در مدیریت امروز است و نبود آن بزرگ‌ترین مانع موفقیت و بیش‌تر ناکامی‌هایی است که به اشتباه به گردن علل دیگر گذاشته می‌شود.

مدیریتی

بهداشت روانی محیط کار

بهداشت روانی در محیط کار یعنی مقاومت مقابل پریشانی‌های روانی و اختلالات رفتاری کارکنان سازمان و سالم سازی فضای روانی کار به نحوی که هدف های زیر تأمین شود:

۱. هیچ‌یک از کارکنان بخاطر مسائل سازمان گرفتار تشویش خاطر و دغدغه فکری نشوند.

۲. همه کارکنان از اینکه در سازمان خود به فعالیت اشتغال دارند احساس رضایت کنند.

۳. همه کارکنان نسبت به خود، مسئولان، همکاران و به جایگاه شان حس مثبتی داشته باشند.

۴. همه کارکنان سازمان قادر به ایجاد روابط مطلوب با محیط کار وعوامل موجود درآن باشند.

اصول‌ بهداشت‌روانی محیط کار

از سوی سازمان بهداشت جهانی در ۷ مورد زیر تعریف شده است:

۱. ایجاد حس اعتماد و احترام متقابل میان مدیریت و کارکنان سازمان.

۲. پرهیز از اعمال روش های مبتنی بر زور، اکراه و اجبار در سازمان.

۳. شناسایی استعدادهای بالقوه کارکنان و فراهم ساختن زمینه شکوفایی آن.

۴. پرهیز از قضاوت های کورکورانه در مورد کار و رفتار کارکنان سازمان.

۵. شناسایی دلایل کم‌کاری، غیبت، بی حوصلگی، کم توجهی و بی دقتی کارکنان.

۶. آشنا ساختن مدیران و کارکنان با واقعیت های محیط کار سازمان.

۷. حذف معیارها و عواملی که از نظر اخلاقی، انسانی و فرهنگ سازمان صحیح نمی باشند.

کلام آخر:

اگر مدیران بتوانند محیطی فاقد استرس و تنش ایجاد کنند که علاوه بر احساس امنیت شغلی، انصاف، اعتماد و احترام متقابل حاکم باشد، فضایی بدون حاشیه با تکیه بر خلاقیت و نوآوری فراهم می شود که ضمن ترغیب کارکنان به انجام وظایف، احساس تعهد و مسئولیت نیز افزایش می یابد.

اگر مدیر با لحاظ موارد فوق و تکیه بر صداقت و شایسته سالاری، زمینه ایجاد انگیزه برای کارکنان را فراهم آورد، آنها نیز خود را شریک کارها و عواقب آن می دانند و در چنین شرایطی در سایه تامین بهداشت روانی محیط کارکنان، بستری مناسب برای رشد و ارتقاء سازمان نیز فراهم می شود.

مدیریتی

پیش به‌سوی رقابت

ست گادین

کتاب ها در کتابفروشی، بهتر از مغازه‌ی قصابی فروش می‌روند. با اینکه هر کتابی در کتابفروشی با کتاب‌های زیادی محاصره شده و رقابت شدیدی در جریان است ولی همچنان کتابفروشی مناسب‌ترین مکان برای نمایش، مقایسه و سرانجام، خرید و خوانده‌شدن کتاب است.

غرفه‌های نمایشگاهی تجاری هم وقتی موفق‌تر هستند که در مجاورت با یکدیگرند و برای خریدار، حق انتخاب فراهم می‌کنند.

ساختن غرفه نمایشگاهی‌ مجزا از بقیه در سراسر شهر، شما را از سایر انتخاب‌ها برای خریدار جدا می‌کند ولی اثر کمی در تثبیت موقعیت‌تان دارد و احتمال اینکه شما را به انتخاب هوشمندانه‌ای برای خریدار بدل کند، بالا نمی‌رود.

اگر من یکی از ۲۵ نفر کاندیدهای ریاست جمهوری ایالات متحده بودم، تور مناظره‌ی دلخواه خودم را سامان می‌دادم و از چهار یا پنج نفر کاندید دیگر دعوت می‌کردم تا هر شب مناظره‌ی داغی باهم داشته باشیم. تک تک کاندیداهای گروه شش نفره‌ی ما از این رقابت سود می‌بُرد و ما بقیه‌ی رُقبا را براحتی پشت سر می‌گذاشتیم چون آنها برخلاف ما، تنها کار می‌کنند. بدانید که کسی مانع شما نخواهد شد، شروع کنید. به همین سادگی.

اگر من یک عکاس مراسم عروسی بودم یک دوجین از عکاسان شهر را جمع می‌کردم، سازمان می‌دادم و برای گروه‌مان بروشور و بازاریابی راه می‌انداختم...

شاید بخواهید از اینجور سازمان دادن‌ها، شرکت در کنفرانس‌ها یا ساختن غرفه نمایشگاهی در جایی که ببینید و دیده شوید، آنهم توسط کسانی که بدنبال حل مساله‌اند و گوش شنوایی دارند، اجتناب کنید. اما امروزه که جریان اطلاعات، بیش از هر زمان دیگری آزادانه در گردش است، فریب‌دادن مردم و تلاش برای متقاعد‌کردن آنها به اینکه حق انتخاب دیگری ندارند، تنها روایت‌گر ترس شماست نه چیز دیگر.
برچسب ها mohsenyazdani
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات