درباره سایت

محسن یزدانی مؤسس و مدیر عامل مجموعه باشگاه های زنجیره ای هیربد
اولین دارنده مدال طلای جهان و عنوان پیشرفته ترین بدنساز سال 1999 جهان (IFBB) و اولین ایرانی عضو فدراسیون حرفه ای های پرورش اندام جهان (IFBB PRO)
فارغ التحصیل DBA , EMBA سخنران در حوزه موفقیت و انگیزش

بایگانی

نویسندگان

پیوندها

تصاویر برگزیده

آمار بازدید

  • بازدید کل:

  • بازدید امروز:

  • بازدید دیروز:

  • بازدید ماه قبل:

  • بازدید این ماه:

  • تعداد مطالب:

  • نویسندگان:

برچسب ها محسن

مدیریتی

چه موضوعاتی در مدارس سرتاسر دنیا تدریس می شود؟

ایالات متحده آمریکا

موضوعات اجباری در دبیرستان: ریاضیات، ادبیات، علوم طبیعی، علوم اجتماعی و تربیت بدنی. 

موضوعات انتخابی که هر دانش آموز یکی یا چن مورد را انتخاب میکند:  بازیگری، تربیت بدنی، آمار،کامپیوتر، زبان های خارجی، تکنولوژی محیطی، نقاشی، مجسمه سازی، عکاسی، هنر فیلمبرداری، تئاتر، نوازندگی، رقص، گرافیک کامپیوتر، طراحی وب، خبرنگاری، تعمیر ماشین و نجاری نیز هستند.

استرالیا

مدارس ابتدایی: در مدارس ابتدایی علاوه بر موضوعات حساب، زبان بومی، تربیت بدنی و درس های خلاقیت به کودکان نحوه سخنرانی نیز آموزش داده می شود.

مدارس راهنمایی: انگلیسی، ریاضی، احتمال، سواد کامپیوتری، علوم اجتماعی، تاریخ، جغرافیا، زیست، هنر، تربیت بدنی و علوم طبیعی موضوعات اجباری هستند.

دبیرستان: در دبیرستان دانش آموزان اصول اولیه حرفه آینده خود را یاد می گیرند. به علاوه در شرکت ها دوره کاردانی می گذرانند. به همین دلیل بلافاصله بعد از فارغ التحصیلی جذب کار می شوند.

نکته جالب مدارس استرالیا این است که هیچ مدرسه ای باشگاه ندارد و اگر هوا بارانی باشد مدارس کاملا تعطیل می شوند. 
و نکته جالب دیگر این که اگر مدرسه به ساحل نزدیک باشد آموزش های موج سواری می بینند.

ژاپن

مدارس ابتدایی: در مدارس ابتدایی ژاپن به دانش آموزان علاوه بر زبان ژاپنی جدید زبان ژاپنی قدیمی نیز آموزش داده می شود و همینطور خوشنویسی، شعر، حساب، علوم طبیعی، علوم اجتماعی، موسیقی، هنرهای تجسمی، تربیت بدنی و خانه داری.

دبیرستان: علوم انسانی و علوم طبیعی. هدف اصلی از درس خواندن رفتن به دانشگاه است به همین دلیل دانش آموزان بقیه موضوعات را به دلخواه خودشان انتخاب می کنند. به عنوان مثال: کشاورزی، صنعت، تجارت، ماهیگیری، پزشکی، زبان های خارجی و بسیاری موارد دیگر…

عربستان سعودی

موضوعات اجباری در مدارس عربستان سعودی شامل مذهب، ریاضیات و علوم طبیعی (زیست و فیزیک) می شود. در مدارس خصوصی علوم انسانی مثل تاریخ و مطالعات اجتماعی تدریس نمی شوند.

ایرلند

در مدارس ایرلند ۲ موضوع اجباری تدریس می شود: 
زبان انگلیسی و ریاضی.

بقیه موضوعات کاملا اختیاری هستند. دانش آموزان باید در موضوعی که می خواهند آزمون بدهند و قبول شوند. مدارس ۳۴ موضوع مختلف دارند از جمله: حسابداری، علوم تجاری، مدیریت، موسیقی ، نقاشی، تکنولوژی اطلاعات، نجاری، زبان های خارجی، کشاورزی، تئاتر و بسیاری موارد دیگر…

اسپانیا

آموزش های ابتدایی شامل زبان اسپانیایی، ادبیات، علوم طبیعی، تربیت بدنی، ریاضی، زبان های خارجی و هنرو موسیقی 

مدارس متوسطه: علوم اجتماعی، جغرافیا، تاریخ، گرافیک، هنر پلاستیک، موسیقی و تکنولوژی

در دبیرستان ها ۴ رشته انتخابی وجود دارد: علوم انسانی، تکنولوژی، علوم طبیعی و هنر.

چین

موضوعات اجباری: ریاضیات، زبان چینی، زبان خارجی، نقاشی، موسیقی و تربیت بدنی 

اما در مدارس متوسطه و دبیرستان موضوعات: علوم طبیعی (فیزیک، شیمی و زیست) علوم اجتماعی، مهارت های کامپیوتر و علوم کامپیوتر آموزش داده می شود. هر سال سطح پیچیدگی مدارس بیشتر و بیشتر می شود به همین دلیل مدارس چین به سخت ترین سیستم های آموزشی دنیا معروف هستند.

همانطور که میبینید کشورهای پیشرفته بیشتر به علوم انسانی و هنر تاکید دارند.

مدیریتی

 مراقب سرچشمه باشید


 برای ساخت یک محیط کاری سرشار از انرژی و انگیزه، شرکت باید از استخدام صحیح شروع کند.
استخدام صحیح یعنی ریختن فونداسیونی که یک محیط با انگیزه بر فراز آن ساخته می شود. همانطور که لو هولتز گفته: «انگیزه مسئله ساده ای است. کافی است آنهایی را که انگیزه ندارند حذف کنید. اگر برعکس این حرف را در نظر بگیریم - مسئله افزودن افراد باانگیزه می شود.
استخدام می تواند مثبت ترین یا منفی ترین اثر را بر انگیزه ی تیمی داشته باشد. وقتی استخدام نادرستی انجام می دهید، اثر آن بر باقی تیم را دست کم نگیرید.
مدیران زیادی را از سازمان های گوناگون دیده ام که مهارتی در مصاحبه و استخدام نداشتند. برتری یک سازمان مساوی است با برتری متقاضیان شغلی و کیفیت استخدام آن.
 اگر قرار است محیط به شکلی باشد که کارمند در آن انگیزه بیابد، بنابراین کیفیت افرادی که استخدام می کنید بسیار حیاتی و مهم میشود.

اهمیت و اعتبار جوانان ژاپنی

دکتر حسین تهرانی، محقق ارشد شرکت تویوتا

حدود دو ماه قبل بود که شنیدم دو دانشجوی ژاپنی که در سال آخر تحصیل خود هستند قرار است برای دو هفته اینترنشیپ وارد گروه ما شوند. با اینکه در اوج مشغله کاری هستیم، ولی برای این مساله به نظر من کاملا بی اهمیت، چندین جلسه گذاشته شد و مشخص شد که مسؤل هر دانشجو چه کسی است و قرار است بر روی چه موضوعی کار کند؟ میز و وسایل کار، کامپیوتر آنها را آماده کردند ( آنهم تنها برای دو هفته و برای دو دانشجوی ناوارد سال آخر!!!)

امروز این دو نفر،  پس از پایان دو هفته، نتایج کارهای خود را ارایه کردند و برای من بسیار جالب بود که برای این مساله بنظر بی اهمیت، چقدر وقت و انرژی گذاشته میشود و چقدر برای مدیران شرکت مهم است که این دو دانشجوی جوان، در طول این دو هفته خوب کار کنند و مطلب فرا بگیرند (با اینکه قرار نیست سال آینده این دو نفر وارد شرکت شوند !!!)
در پایان دوره، احترام بسیار فراوانی برای این دو جوان ۲۳ ساله گذاشته شد و آنها با کمک مسؤل خود، توانستند ارایه خوبی از  نتایج دو هفته کار خود داشته باشند و با اینکه سر رشته ای از کار ما نداشتند، توانستند کارهای جالبی در همین فرصت کوتاه انجام بدهند. اینگونه است که اعتماد بنفس و روحیه جوانهای ژاپنی برای وارد شدن به فضای سخت شرکتهای ژاپنی آماده میشود و به آنها القاء میشود که اهمیت دارند و وجودشان برای آینده کشور‌ و اقتصاد ضروری است. 

در طول ارایه این دو نفر ، بیاد فارغ التحصیلان جوان خودمان افتادم که پس از گذشتن از سد کنکور و تحمل سختی های آموختن،  مظلومانه باید به دنبال کار ( الان هم با کم شدن فرصتهای کاری، به دنبال هرکاری!!) باشند و هیچکس هم به آنها کوچکترین اهمیتی نمیدهد. در واقعیت تحقیر هم میشوند که از سر بی عرضگی و حماقت، وارد دانشگاه شده و سختی های آموختن دانش و علم را تحمل کرده است!!!  ما چه انتظاری از این جوانان تحقیر و فراموش شده میتوانیم داشته باشیم که بیایند با انبوه مشکلات دست و پنچه نرم کنند و آینده بهتری برای کشور رقم بزنند!!!

مشتری واقعا چه چیزی از یک شرکت می‌خواهد؟

در بیست سال اخیر، گالوپ با بیش از یک میلیارد مشتری از سراسر جهان مصاحبه کرد و از آنها در مورد اینکه یک مشتری واقعا چه چیزی از یک شرکت می‌خواهد پرسید و همان‌طور که انتظار می‌رفت توقعات مشتریان از شرکت‌ها، از صنعتی به صنعت دیگر و در هر بخشی متفاوت بود. 

اما آنچه در این میان جالب توجه‌تر بود اینکه همه مشتریان روی چهار مقوله کلیدی بیش از سایر موضوعات تاکید داشتند و در صورت برآورده شدن این انتظارات چهارگانه، به طرفداران دائمی و مبلغان محصولات و خدماتی که استفاده می‌کردند، تبدیل می‌شدند. 

این چهار مقوله در سطوح زیر طبقه‌بندی می‌شوند:

سطح یک: در نازل‌ترین سطح، مشتریان از یک شرکت انتظار «دقت» دارند. 

به عنوان مثال: اگر به رستورانی رفتند، همان غذایی که سفارش دادند به آنها تحویل شود. در این سطح، چنانچه شرکت‌ها نتوانند این انتظارات حداقلی را برآورده سازند، صرف‌نظر از اینکه کارکنان، تا چه میزان برخورد دوستانه‌ای با آنها داشته باشند و مواردی از این دست، نارضایتی مشتریان امری اجتناب‌ناپذیر خواهد بود.

سطح دو: سطح بعدی، «فراهم بودن» است. 

در این سطح مشتریان توقع دارند، مثلا بانک منتخب‌شان، در ساعات طولانی‌تر به خدمت‌رسانی برای مشتریان پرداخته و کارمندان بیشتری جهت پاسخگویی حضور داشته باشند یا رستورانی که انتخاب کرده‌اند از امکانات بیشتری برخوردار باشد.   

مشتریان معتقدند که فراهم آوردن این امکانات از وظایف بدیهی شرکت‌ها محسوب می‌شود و دقت و فراهم بودن امکانات شرط لازم برای کسب رضایت مشتری هستند، اما کافی نیستند و برای برآورده ساختن آنها از سوی شرکت‌ها نمی‌تواند از مشتریان معمولی، طرفداران دوآتشه و همیشگی بسازد.

سطح سوم: در این سطح، مشتریان، توقع شراکت و همراهی دارند. 

آنها از شرکت‌ها انتظار دارند که به آنها گوش فرا دهند، نسبت به خواسته‌هایشان واکنش نشان داده و به گونه‌ای رفتار کنند که مشتری مطمئن شود شرکت در کنار آنهاست و نه در مقابلشان. به‌خاطر وجود همین انتظارات است که بانک‌ها در پیامک‌هایشان روز تولد مشتریان را تبریک می‌گویند. 

سطح چهارم: پیشرفته‌ترین سطح انتظارات مشتریان، مشاوره است. 

شرکت مشهور آمازون، همیشه به مشتریان خود فهرستی دقیق و کامل از کتاب‌هایی را توصیه می‌کند که ممکن است برایشان جذاب و خواندنی باشد. آمازون با این مشاوره‌ها، در واقع به آنها آموزش‌های رایگانی می‌دهد که ارزش و کاربردهای فراوانی برای آنها دارد. 

به‌طور کلی، سطوح سوم و چهارم انتظارات مشتریان یعنی همکاری و مشاوره، اگر به خوبی و با دقت برآورده شوند، باعث تبدیل مشتریان معمولی به طرفداران دوآتشه و همیشگی خواهند شد.

حال سوال اینجاست که چگونه می‌توان این انتظارات سطح بالا را برآورده ساخت؟ 

واقعیت آن است که پاسخ به این سوال فقط در مواردی همچون استفاده از پیشرفت‌های تکنولوژیک یا تنظیم دقیق مراحل کار خلاصه نمی‌شود و برای تحقق آنها به کارمندان زبده، با استعداد و باانگیزه در خط مقدم ارتباط با مشتریان نیاز هست که با استفاده از واژگان درست و با انتخاب لحنی مناسب برای هر کدام از مشتریان به گونه‌ای با آنها برخورد کنند که به آنها حس همکار و همیار بودن و همچنین مشاوره دادن القا کرده و پس از مدتی آنها را به مشتریان پروپاقرص و وفادار شرکت تبدیل کنند. 

بررسی‌های موسسه گالوپ، نشان داده که مدیران بزرگ به خوبی توانسته‌اند کارمندانشان را به‌گونه‌ای هدایت کنند که در وهله اول، از ایجاد و گسترش نارضایتی بین مشتریان جلوگیری کنند و در گام بعدی با تقویت مهارت‌های گوش کردن و آموزش دادن به دیگران، به‌گونه‌ای با مشتریان برخورد کنند که به آنها از یکسو حس همیاری و از سویی دیگر حس یادگیری القا کنند و به این ترتیب از آنها طرفدارانی دوآتشه و دائمی بسازند.

مدیریتی

قطع همکاری ریچارد برانسون با عربستان به دلیل قتل خاشقچی 

ریچارد برانسون، مالک و مدیرعامل شرکت ویرجین اعلام کرد که به روابط تجاری خود باعربستان سعودی پایان می دهد. 

در بیانیه ای که از سوی برانسون آمده است، اعلام شده که او به دلیل ناپدید شدن جمال خاشقجی خبرنگار عربستانی و گزارش های پلیس ترکیه مبنی بر کشته شدن او به فرمان خاندان سعود دیگر نمی تواند با خاندان پادشاهی عربستان تجارت کند.

برانسون همچنین به روزنامه گاردین گفته او امید زیادی به خاندان پادشاهی عربستان و شخص بن سلمان داشته، اما آن چه برای خاشقجی، خبرنگار عربستانی واشنگتن پست اتفاق افتاد، همه آن امیدها را بر باد داد. 

برانسون گفته اگر آن چه می گویند درست باشد، همه شرکت های بزرگ غربی باید در تجارت خود با عربستان سعودی تجدیدنظر کنند. برانسون در نخستین گام مشارکت شرکت ویرجین را در پروژه توریستی دریای سرخ معلق کرد. 

او همچنین مذاکرات با عربستان برای سرمایه گذاری این کشور در پروژه های فضایی شرکت ویرجین را متوقف کرد. 

پیشتر نیز برخی رسانه های بزرگ جهان نظیر اکونومیست، نیویورک تایمز و بلومبرگ اعلام کرده بودند که برای پوشش خبری کنفرانس سرمایه گذاری برای آینده که قرار است در عربستان برگزار شود، خبرنگار اعزام نخواهند کرد. 
رئیس بانک جهانی نیز اعلام کرده بود که در این کنفرانس شرکت نخواهد کرد. 

مدیریتی

گمانه زنی های ارزی بانک مرکزی
گفته می شود ۹ اقدام زیر برای مدیریت بازار ارز پس از بازگشت رئیس‌جمهور از نیویورک انجام خواهد شد که میتواند بر تعدیل نرخ ارز تاثیر گذار و موجب ریزش قیمتها شود. 

معرفی سپرده پایه یورو:
بانک‌‌ها مجاز به افتتاح حساب سپرده پایه یورو باشند به طوری‌که بتوانند معادل نرخ سامانه سنا از حساب ریالی مشتریان برداشته و به حساب پایه یورو آن‌ها منتقل نمایند. مقدار ریالی این حساب جدید، معادل ریالی روزانه نرخ سامانه سنا خواهد بود.

بانک‌ها ملزم هستند که معادل حساب‌های پایه یورویی که ایجاد می‌کنند، ارز معادل به صورت اسکناس، حواله و یا اوراق ارزی خریداری کنند که در معرض شوک ارزی قرار نگیرند

تهاتر ارزی بانک مرکزی با بانک‌ها:
بانک مرکزی به صورت شبانه با بانک‌ها وارد عملیات تهاتر ارزی شود. ارز بانک‌ها را دریافت نموده و ریال به آنها بدهد. در زمان سررسید عقد، طرفین مختارند تا ما به‌التفاوت نرخ سود ریالی و ارزی را با هم تسویه نمایند و ارز و ریال داه شده را برگردانند. این نوع عقد، به دلیل ایجاد اختیار در معامله دوم، مشکل حرام بودن بیع‌العینه را از بین می‌برد.

اصلاح سامانه نیما

ایجاد اتاق تسویه صرافان:
برای صرافان مجاز و بزرگ (با سرمایه حداقل معین) اتاق تسویه‌ای در بانک مرکزی ایجاد گردد (می‌تواند بخشی از سامانه نیما باشد) که صرافان به صورت ناشناس بتوانند ارزهای حواله‌ای یا اسکناس خود را با قیمت‌های پیشنهادی (به حساب خود یا فرد دیگر) حراج کرده و دیگر صرافان آنرا خریداری نمایند.

کارت اعتباری ارزی برای مسافران و دیگر متقاضیان ارز:
در این طرح صرافان مجاز خواهند بود تا از طریق شرکت‌هایی که در کشورهای دیگر ایجاد می‌کنند، برای ایرانیان داخل کشور، کارت اعتباری ارزی (کارت‌های هدیه ارزی) منتشر نمایند به طوری‌که بدون نیاز به جابه‌جایی اسکناس، صرافان در ایران پس از دریافت مستندات لازم برای مسافت، ارز دانشجویی، بیماران، یا ...، مبالغ ریالی از مشتریان دریافت کرده و به آنها کارت‌های هدیه در کشور مقصد ارائه دهند.
در این روش حواله بدون نیاز به پرداخت کارمزد تبدیل به اسکناس شده و عملاً معادل اسکناس عمل خواهد کرد. با توجه به تجمع سفر ایرانیان به تعداد محدودی از کشورها،  ایجاد زیر ساخت این امر به راحتی بر مبنای بستانکاری ارزی موجود و یک ساختار شبیه به WESTERN UNION امکان ایجاد دارد.

انتشار گواهی سپرده ارزی بلندمدت توسط بانک‌ها:
بانک‌ها مجاز خواهند بود تا حسا‌بهای ارزی بلندمدت با پشتوانه ارزی برای مشتریان افتتاح نموده و در قالب گواهی سپرده ارزی در اختیار مشتریان قرار دهند تا قابلیت تنزیل نیز داشته باشند. از این طریق، پس از تنزیل این اوراق در بازار بورس، به‌تدریج اعتماد به حساب‌های ارزی در مردم قابل احیا خواهد بود.

انتشار اوراق ارزی توسط شرکت نفت و شرکت‌های پتروشیمی:
لازم است تا شرکت نفت و شرکت‌های پتروشیمی مبتنی بر پیش‌بینی خود از میزان صادرات آتی، اوراق ارزی منتشر نمایند و در بازار به فروش رسانند. جمع آوری نقدینگی از این طریق به سود تولید مهم‌ترین تولیدکنندگان کشور خواهد بود و از هجوم به بازر ارز تا حدی جلوگیری می‌نماید

عملیات بازار باز بانک مرکزی:
ضروی است تا هر چه سریع‌تر بانک مرکزی با بانک‌ها وارد عملیات بازار باز شده تا اوراق دولت تبدیل به اوراق نقدپذیر شده و نرخ آنها رهبری نرخ در بازار پول را نماید. بانک‌ها نیز، منضبط شده و جلوگیری از اضافه برداشت‌ها صورت پذیرد. از ان طریق بانک مرکزی می‌تواند لنگر اسمی نرخ بهره را در اقتصاد مدیریت نماید، نوسانات را کاهش داده و کنترل تورم را در پیش بگیرد.

توثیق اوراق در ازای اضافه برداشت:
لازم است تا جهت کاهش انگیزه بانک‌ها برای اضافه برداشت از بانک مرکزی، آنها را ملزم به توثیق اوراق دولت، ارز یا طلا نمود که بتوان جلوی انگیزه اضافه برداشت بانک‌ها از بانک مرکزی را گرفت

این 7 رفتار را قبل از خواب ترک کنید تا چاق نشوید!
علت چاق شدن

وقتی در اتاق سرد بخوابید بدن شما کالری بیشتری می سوزاند

 

یک باور غلط در میان اکثر مردم دنیا این است که اتخاذ یک رژیم غذایی فقیر و سبک زندگی بی حرکت، منجر به افزایش وزن در آنها شده است.

 

به نقل ازnaturalnewsبا این حال،  واقعیت این است که بین ابتلا به چاقی و عادات غلط خواب، ارتباط بسیار تنگاتنگی وجود دارد. در اینجا رایج ترین خطاهایی که قبل از خواب، باعث چاقی می شوند، یشتر معرفی شده اند:

 

ورزش های سنگین در شب: درست است که سبک زندگی بی حرکت خود عاملی برای ابتلا به چاقی محسوب می شود، ورزش بیش از حد در هنگام شب نیز خود عاملی برای افزایش دمای بدن و سرکوب آزادی ملاتونین است. ورزش شبانه همچنین می تواند منجر به انتشار بیش از حد دوپامین و کورتیزول شود و مشکلات خواب را ایجاد کند. از انجام ورزش های سنگین ۳ ساعت قبل از خواب باید اجتناب کرد.

 

جستجو در اینترنت: این کار نیز می تواند با تحریک کورتیزول و دوپامین منجر به تداخل با خواب شبانه شود. محققان به همه افراد توصیه می کنند پیش از خواب مانیتورهایشان را خاموش کنند. نور آبی مانیتورها مغز شما را که برای خواب آماده می شود دچار اختلال کرده و خوابیدن را سخت می کند. دقیقا به همین دلیل است که خواندن کتاب های کاغذی قبل از خواب توصیه می شود. فعالیتی که باید جایگزین استفاده از تکنولوژی حین خواب کنید.

 

مصرف غذا در اواخر شب: این اشتباه منجر به افزایش سطح انسولین می شود. این روند خود کاهش تولید هورمون ملاتونین را به دنبال دارد و منجر به کاهش کیفیت خواب شبانه می شود. برای جلوگیری از بروز این مشکل، توصیه این است که مواد غذایی ۳ ساعت قبل از زمان خواب مصرف شوند.

 

مواجهه مستقیم با نور در شب: علاوه بر این که با انتشار و تولید ملاتونین تداخل دارد، باعث افزایش تولید هورمون کورتیزول نیز می شود. هورمون کورتیزول که مرتبط با استرس است، خود عاملی برای افزایش وزن شناخته شده و بیشتر منجر به افزایش چاقی شکمی می شود. خاموش کردن دستگاه های دیجیتال در هنگام شب و تاریک نگه داشتن اتاق خواب برای بهبود کیفیت خواب شبانه توصیه می شود.

 

مصرف الکل قبل از خواب: افرادی که این کار عادتشان است، حتی با وجود ورزش کردن و رژیم گرفتن باز هم نمی توانند وزن خود را کاهش دهند چون این نوشیدنی پرکالری موجب افزایش چاقی شکمی می شود. متخصصان تغذیه تاکید کردند از آنجا که کالری های مایع نمی توانند احساس سیری ایجاد کنند، فرد به مصرف زیادتر آنها تمایل پیدا می کند و همین امر موجب افزایش وزن بیشتر می شود. پیش از این پژوهشگران متوجه شده بودند که اعتیاد به الکل همان نقاطی از مغز را تحریک می‌ کند که در مصرف افراطی نقش دارند و بنابراین این احتمال وجود دارد که اعتیاد به چنین موادی گرایش به پرخوری را برای فرد افزایش می ‌دهد و خطر چاقی را در پی دارد.

 

گرم بودن محیط خواب: اگر می خواهید راحت تر بخوابید، بهتر است درجه حرارت اتاق خوابتان را پایین بیاورید حتی اگر فرد سرمایی هستید. طبق تحقیقات جدید انسیتوی بین المللی سلامت وقتی در اتاق سرد بخوابید بدن شما کالری بیشتری می سوزاند و این برای سلامت تان مفید است.

 

عدم تنظیم ساعات خواب: تحقیقات متعدد ارتباط قوی بین مشکلات سلامت و فقر خواب پیدا کرده اند. طبق یکی از گزارش های منتشر شده رویترز، مردانی که به مقدار کافی نمی خوابند بیشتر در معرض ابتلا به دیابت و چاقی قرار دارند.

 

منبع: اوای سلامت 

مواد غذایی چربی سوز برای لاغری آسان و موثر!!
مواد غذایی مفید برای سوزاندن چربی

خوردن چربی سوز یکی از روش ها برای لاغری و تناسب اندام است

 

خوردن چربی سوز یکی از روش ها برای لاغری و تناسب اندام است. در این مقاله قصد داریم 7 چربی سوز موثر برای لاغری را به شما معرفی کنیم.

 

مواد غذایی چربی سوز را بشناسید

 این روزها لاغری، دغدغه بیشتر خانم ها و آقایان است و برای لاغر شدن تقریبا هر روشی را امتحان می کنند حتی راه های سخت! نکته اول اینکه برای لاغر شدن باید صبحانه کامل را درست سر ساعت مشخص بخورید اما شام نخوردن باعث خواب راحت می شود.

 اگر سیر و بی اشتها هستید خودتان را به خوردن غذا مجبور نکنید. مصرف مواد غذایی سنگین و چرب، روند هضم غذا را به تاخیر می اندازد. به این ترتیب بدن برای مدت بیشتری پر از کالری باقی می ماند و نیازی به کالری و انرژی جدید نخواهد داشت.

 

البته برای لاغر بودن نیازی به خوردن صبحانه سنگین و پرکالری مانند ساندویچ گردو و پنیر نیست. در ضمن می توانید در طول روز، یک میان وعده مانند میوه، ماست یا بسته های بیسکویت میل کنید. این مطلب به ما می آموزد که چگونه با اضافه کردن یک سری از مواد به رژیم غذایی به راحتی کاهش وزن را تجربه کنیم.

  

شیر و ماست کم چرب و پنیر اولین چربی سوز برای لاغری

راز چربی سوزی این سه ماده، کلسیم موجود در آنهاست. ماست و شیر برای بدن بسیار مفید هستند و اگر می خواهید به نتیجه مطلوبی برسید بهتر است با بازنگری به 90 درصد مطالب روزنامه ها و مجلات مربوط به تغذیه از رابطه قوی بین کلسیم بالای جذب شده و بهبود ساخت ترکیبات مفید در بدن نهایت استفاده را ببرید.

  

جو دو سر دومین چربی سوز برای لاغری

راز موجود در جو، فیبر فراوان آن است. به جای استفاده از برنج، از خوردن جو دوسر همراه با شامتان لذت ببرید. این کار می تواند از ایجاد چربی در شکم جلوگیری کند.

  

چای سبز سومین چربی سوز برای لاغری

راز نهفته در آن ماده کاتچین است. براساس گفته های پروفسور کوین سی، کاتچین موجب افزایش متابولیسم و میزان سوزاندن چربی کبد می شود. برای به دست آوردن این امتیاز، چهار تا شش فنجان چای سبز کافئین دار در روز بنوشید و 180 دقیقه هر هفته ورزش کنید.

  

تخم مرغ چهارمین چربی سوز برای لاغری

راز موجود در تخم مرغ، پروتئین آن است. پروتئین از طریق راه های مختلفی موجب کاهش وزن می شود زیرا بدن تان انرژی و کالری بیشتری بریا شکستن غذاهای پروتئینی نسبت به دیگر غذاها مصرف می کند. پروتئین همچنین موجب می شود از طریق حجم ماهیچه ها کاهش وزن داشته باشید. به این ترتیب ماهیچه ها کالری بیشتری نسبت به چربی ها می سوزانند.

 

براساس گفته های دولاندکی، محقق تغذیه شناسی، پروتئین ها بهتر از کربوهیدرات ها گرسنگی را تعدیل می کنند. کاهش میزان کربوهیدرات ها باعث می شود از پروتئین ها در مسیر کاهش وزن استفاده شود.

  

گردو و بادام پنجمین چربی سوز برای لاغری

راز بادام و گردو و چربی های مفید است که دارند. تحقیقات نشان دهنده مفید بودن آجیل ها به ازای میزان فیبر، پروتئین و چربی های مفید آنهاست. این مواد موجب افزایش میزان حساسیت بدن به انسولین می شود و به کاهش وزن کمک می کند. گردو یکی از بهترین مواد غذایی دارای اسیدهای چرب امگا 3 است و بادام ها دارای فواید زیادی ازجمله داشتن کلسیم و استخوان سازی هستند.

  

ماهی قزل آلا ششمین چربی سوز برای لاغری

راز لاغری آن امگا 3 فراوان است. خوردن چربی در هنگامی که سعی می کنید کاهش وزن داشته باشید به نظر دیوانگی است اما براساس تحقیقات مجله تغذیه انگلیس، مصرف زیاد اسیدهای چرب امگا 3 که در ماهی های دارای چربی مانند قزل آلا وجود دارند می تواند مانند چیزی باشد که دکتر به شما تجویز می کند. ایرن مونرو محقق دانشگاه نیوکاسل استرالیا می گوید اگرچه مکانیزم دقیق این مسیر ناشناخته است اما اسیدهای چرب امگا 3 موجب کاهش توده های چربی می شوند.

 

تحقیقات دیگر نشان می دهد دو ساعت بعد از خوردن ماهی های چرب و بعد از مصرف امگا 2 احساس گرسنگی کمتر و رضایت بیشتری خواهید داشت. بنابراین بهتر است که حداقل دوبار در هفته از ماهی های چرب مانند قزل آلا استفاده کنید.

  

سرکه هفتمین چربی سوز برای لاغری

راز آن در یک کلام، اسید است! محققان می گویند سرکه موجب به جریان انداختن ژن هایی می شود این ژن ها تولیدکننده آنزیم هایی هستند که چربی ها را در هم می شکنند. اگر علاقه مند به امتحان آن هستید، روزانه یک قاشق غذاخوری سرکه بخورید. شاید رقیق کردن آن با نوشابه اجازه بدهد طعم بهتری را تجربه کنید. 

 

منبع : روزنامه هفت صبح 

انجام این حرکات ورزشی برای افراد بالای ۵۰ سال، ممنوع!

انجام این حرکات ورزشی برای افراد بالای ۵۰ سال، ممنوع!ورزش کردن افراد مسن

انجام ورزش های هوازی باید در برنامه هر فردی قرار گیرد‎

 

خیلی ها اعتقاد دارند که سن یک عدد است اما زمانی که صحبت از ورزش به میان می آید، باید سن را نیز در نظر بگیرید. شاید شما با وجود سن بالا، توانایی جسمی بالایی داشته باشید اما برخی از حرکات ورزشی هستند که باید از آنها دوری کنید در غیر این صورت به بدن تان آسیب خواهید رساند.

 

در ادامه برخی از حرکات ورزشی را که برای افراد بالای 50 سال ممنوع است، برایتان آورده ایم.

 

دو در مسافت های زیاد 

انجام ورزش های هوازی باید در برنامه هر فردی قرار گیرد اما دو، آنهم در مسافت های بالا، برای افراد بالای 50 سال مناسب نیست. از آنجایی که توانایی انجام ورزش های هوازی شما با افزایش سن تان، کاهش می یابد، شما نیز نباید بیش از حد بدن تان از آن کار بکشید. اینطور نیست که شما به طور کامل ورزش دو را کنار بگذارید، بلکه باید مسافت آن را محدودتر کنید.

 

پیشنهاد ما این است: با سرعت متوسط بدوید، هر چند دقیقه یک بار نیز به خودتان استراحت دهید و راه بروید.

 

اسکات با وزنه 

شکی در این که اسکات یکی از بهترین حرکات ورزشی می باشد، نیست اما اگر بالای 50سال سن دارید باید در انتخاب وزنه ای که به دست می گیرید، احتیاط کنید. برداشتن وزنه های سنگین تر از توان تان به زانوهایتان فشار و به تبع آسیب می رساند.

 

پیشنهاد ما این است: وزنه های سبک بردارید و به جای تمرکز روی وزنه، روی حرکت تان تمرکز کنید و آن را با تکرار بیشتر بزنید.

  

ایروبیک پیشرفته 

درست شبیه به دو در مسافت های طولانی مدت، ایروبیک پیشرفته نیز برای شما مناسب نیست. از آنجا که توانایی جسمی شما کاهش یافته و ماهیچه هایتان کوچک تر شده اند، بهتر است که از انجام ایروبیک در سطح پیشرفته خودداری کنید.

 

پیشنهاد ما این است: به کلاس ایروبیک در سطح های پایین تر بروید که سرعت و شدت آن با اندام شما سازگاری بیشتری دارد.

 

کرانچ 

کرانچ حرکتی است که برای هر فردی و در هر سنی که باشد، سخت است. سختی آن زمانی که شما 50 سال را رد می کنید بیشتر هم می شود و به تبع احتمال خطایتان هم افزایش می یابد. از آنجا که تحرک شما در قسمت ستون فقرات تان کاهش می یابد، انجام این حرکت ممکن است که به گردن و کمرتان آسیب برساند.

 

پیشنهاد ما این است: به جای حرکت کرانچ، پلانک را انجام دهید. در این صورت فشار وارده بر کمرتان کنترل خواهد شد.

 

اسپینینگ 

پدال زدن روی دوچرخه ثابت کالری زیادی از بدن شما را خواهد سوزاند، به خصوص زمانی که متابولیسم بدن تان کاهش یافته اما پزشکان دریافته اند بسیاری از بیمارانی که به آنها مراجعه می کنند و مبتلا به رابدومیلیز هستند، در گذشته برای مدتی در کلاس های اسپینینگ حضور داشتند.

 

پیشنهاد ما این است: به جای حضور در کلاس های اسپینیگ که مربی تان بیش از حد شما را وادار به پا زدن می کند، بهتر است که خودتان دوچرخه را با سرعت کمتری و تا آنجا که به بدن تان فشار نمی آید، بزنید.

 

ورزش کردن افراد مسن

پدال زدن روی دوچرخه ثابت کالری زیادی از بدن شما را خواهد سوزاند‎

 

ددلیفت 

ددلیفت یکی از تاثیرگذارترین حرکات و در عین حال خطرناک ترین نیز است. این حرکت می تواند به کمر شما آسیب برساند، به خصوص اگر چندین سال آن را انجام داده باشید. از آنجا که با بالا رفتن سن ستون فقرات شما هم انعطاف پذیری کمتری پیدا خواهد کرد و ضعیف تر خواهد شد، بهتر است که دور این حرکت را خط بکشید.

 

پیشنهاد ما این است: به دنبال حرکات دیگری مشابه این حرکت که به کمرتان آسیب نمی رساند، باشید.

 

پرس پا 

آیا از درد زانو رنج می برید؟ این حرکت می تواند به زانوهایتان آسیب بیشتری وارد کند. از آنجا که این دستگاه به بدن شما اجازه حرکت نمی دهد و تنها فشار را روی پاهایتان می گذارد، بهتر است که از زدن آن خودداری کنید، به خصوص اگر از درد زانو نیز رنج می برید.

 

پیشنهاد ما این است: لانژ با دمبل حرکتی ست که می تواند جایگزین خوبی برای پرس پا باشد.

 

زیر بغل سیم کش 

دستگاه زیر بغل سیم کش، دستگاهی ست که اغلب ورزشکاران آن را اشتباه می زنند. در واقع آنها سیم کش را تا زیر سرشان پایین می آورند. این حرکت برای افراد، به خصوص آنهایی که بالای 50 سال سن دارند، خطرناک تر است. فشاری که این دستگاه می تواند به گردن و شانه های شما وارد آورد، با افزایش سن تان بیشتر هم می شود.

 

پیشنهاد ما این است: این دستگاه را سنگین نزنید. دستهایتان را نیز در مقابل سرتان نگه دارید تا از فشار آوردن به گردن تان جلوگیری شود.

  

پرس سینه با دمبل 

اگر حرکت پرس سینه را اشتباه بزنید، خیلی زود اثرات منفی آن را روی بدن تان خواهید دید. درست شبیه به ددلفیت، اشتباه زدن این حرکت به شانه ها، مچ و ماهیچه های شما نیز فشار می آورد. هر چه سن تان بالاتر می رود، مفاصل نیز ضعیف تر شده، از این رو نمی تواند وزن بیشتر از توان تان را تحمل کند، بنابراین بهتر است که در زدن این حرکت احتیاط کنید.

 

پیشنهاد ما این است: به جای دمبل، از وزنه های سبک تر استفاده کنید تا فشار زیادی را به اندام تان وارد نکند.

 

منبع: bartarinha.ir

مدیریتی

فقط باید بفهمید چه زمانی واقـــعا طالب موفقیت هستید؛
چون دیگر هیچوقت تسلیم نمی شوید و مهم نیست آنوقت دیگر شرایط چقدر رو به سختی برود.”

مدیریتی

محیطی پر انگیزه ایجاد کنید

با برقراری ارتباط و ارتقاء انتظارات، پرورش مثبت نگری، ایجاد نگرش مثبت درباره ی افراد و اقداماتشان و اطمینان یافتن از اینکه افراد گروه احساس تحسین و افتخار می کنند و به دستاوردهایشان ارزش و بهای کافی اعطا میشود، رهبران و مدیران میتوانند محیطی پرانگیزه ایجاد کنند.
با تک تک اعضای گروهتان ملاقات کنید و درباره ی آنچه برای شما مهم است، اهداف آنها و انتظاراتتان به بحث و گفتگو بپردازید. این امر فرصتی ایجاد می کند تا بتوانید درباره ی انتظاراتتان گفتگو کنید و بر سر اهداف کاملا متقابل به توافق برسید.

مطمئن شوید که افراد به خوبی می دانند شما با گذاشتن وقت کافی، ارائه ی بازخوردهای مناسب و شناخت کافی، به تلاش هایشان توجه می کنید.
 به کار بردن واژه های مثبت می تواند باعث تشویق و ترغیب افراد شود و بیان جملات و پیشنهادهای سازنده می تواند آنها را در تغییر تاکتیک ها و راهکارهایشان یاری رساند تا در صدد کسب موفقیت بیشتر باشند.

مدیریتی

محیطی پر انگیزه ایجاد کنید

با برقراری ارتباط و ارتقاء انتظارات، پرورش مثبت نگری، ایجاد نگرش مثبت درباره ی افراد و اقداماتشان و اطمینان یافتن از اینکه افراد گروه احساس تحسین و افتخار می کنند و به دستاوردهایشان ارزش و بهای کافی اعطا میشود، رهبران و مدیران میتوانند محیطی پرانگیزه ایجاد کنند.
با تک تک اعضای گروهتان ملاقات کنید و درباره ی آنچه برای شما مهم است، اهداف آنها و انتظاراتتان به بحث و گفتگو بپردازید. این امر فرصتی ایجاد می کند تا بتوانید درباره ی انتظاراتتان گفتگو کنید و بر سر اهداف کاملا متقابل به توافق برسید.

مطمئن شوید که افراد به خوبی می دانند شما با گذاشتن وقت کافی، ارائه ی بازخوردهای مناسب و شناخت کافی، به تلاش هایشان توجه می کنید.
 به کار بردن واژه های مثبت می تواند باعث تشویق و ترغیب افراد شود و بیان جملات و پیشنهادهای سازنده می تواند آنها را در تغییر تاکتیک ها و راهکارهایشان یاری رساند تا در صدد کسب موفقیت بیشتر باشند.

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic