درباره سایت

محسن یزدانی مؤسس و مدیر عامل مجموعه باشگاه های زنجیره ای هیربد
اولین دارنده مدال طلای جهان و عنوان پیشرفته ترین بدنساز سال 1999 جهان (IFBB) و اولین ایرانی عضو فدراسیون حرفه ای های پرورش اندام جهان (IFBB PRO)
فارغ التحصیل DBA , EMBA سخنران در حوزه موفقیت و انگیزش

بایگانی

نویسندگان

پیوندها

تصاویر برگزیده

آمار بازدید

  • بازدید کل:

  • بازدید امروز:

  • بازدید دیروز:

  • بازدید ماه قبل:

  • بازدید این ماه:

  • تعداد مطالب:

  • نویسندگان:

محسن یزدانی

1- اجرا بزرگ‌ترین مسالهء مطرح نشده در مدیریت امروز است و نبود آن بزرگ‌ترین مانع موفقیت و بیش‌تر ناکامی‌هایی است که به اشتباه به گردن علل دیگر گذاشته می‌شود.

مدیریتی

اجرا بزرگ‌ترین مسالهء مطرح نشده در مدیریت امروز است و نبود آن بزرگ‌ترین مانع موفقیت و بیش‌تر ناکامی‌هایی است که به اشتباه به گردن علل دیگر گذاشته می‌شود.

مدیریتی

ذهن تان را باز نگه دارید


مدیران خلاق با ذهن باز، یعنی ذهنی بدون قانون و قاعده ی خاص، به حل مسئله می پردازند.
داشتن ذهن باز و افکار خلاقانه  می تواند راه حل های بیشتری خلق کند.

✅برای داشتن این خصوصیت به پیشنهادهایی در این زمینه توجه نمایید:

مدیریتی

۱۰ شرکت جذاب مورد علاقه کارجویان کدامند؟

به گفته شبکه کاریابی "لینکدین"، کارجویان به شرکت "آمازون" بیش از سایر شرکت‌ها رزومه می‌فرستند.

این فهرست بر پایه تجزیه و تحلیل اطلاعات ۵۰۰ میلیون کاربر تهیه شده است و طبق آن ۱۰ شرکتی که کاربران بیش از سایر شرکت‌ها خواهان کار در آن‌ها هستند عبارت اند از:

۱. آمازون: با وجود کاهش فرصتهای شغلی در دومین شرکت بزرگ استخدام کننده، تقاضا برای کار در شرکت آمازون بیش از سایر شرکت‌ها بوده است. آمازون در حال حاضر ۵۶۶ هزار نفر را در استخدام خود دارد.

۲. آلفابت: به گفته لینکدین، این شرکت زیر مجموعه گوگل که اکنون ۸۰۱۱۰ کارمند دارد، سالانه حدود ۱.۱ میلیون رزومه تقاضای همکاری از کارجویان دریافت می کند. کارکنان این شرکت از مزایای منحصر به فردی چون اسپرسوی رایگان و پارکی برای نگهداری سگ هایشان برخوردارند.

۳. فیس بوک: این شرکت به دلیل سیاست‌های حمایت از کارکنان نیر مرخصی ۲۰ روزه در صورت از دست دادن اعضای خانواده، محبوبیت زیادی بین کارجویان دارد. فیس بوک در حال حاضر ۲۵۱۰۰ کارمند دارد.

۴. سیلز فورس: این شرکت ۳۰ هزار کارمند دارد و تنها در سال گذشته ۳میلیون دلار را برای پر کردن شکاف دستمزد پرداختی بین زنان و مردان اختصاص داد.

۵. تسلا: این شرکت با ۳۳هزار کارمند، معمولا سعی می‌کند با سیاست‌هایی چون پیشنهاد سهام شرکت به کارمندان، آنها را نسبت به منافع شرکت متعهدتر و مشتاق‌تر کند.

۶. اپل: کمپانی اپل در حال حاضر ۱۲۳هزار کارمند دارد و با سیاست‌هایی مثل مرخصی ۱۸ هفته‌ای با حقوق برای زنانی که زایمان کرده‌اند و هم چنین مرخصی ۶ هفته‌ای با حقوق مردانی که تازه پدر شده‌اند، محبوبیت بالایی بین کارجویان دارد.

۷. کام کست یونیورسال: این شرکت سال گذشته ۳۶هزار نیروی جدید جذب کرد و تعداد کارکنان خود را به ۱۶۴هزار نفر رساند.

۸. والت دیزنی: این شرکت موقعیت‌های شغلی منحصر به فردی چون استراتژیست جنگ ستارگان یا محقق ماشین زمان دارد که برای بسیاری از افراد جالب است. والت دیزنی حدود ۲۰۰هزار کارمند دارد.

۹. اوراکل: این شرکت متعهد به ایجاد نسل بعدی آموزش از طریق امکانات آموزشی فوق پیشرفته است و ۱۳۸هزار کارمند دارد.

۱۰.نت فلیکس: شعار این شرکت که ۵۵۰۰ کارمند دارد این است "دیدگاه ما از یک محیط کاری عالی آن نیست که به کارکنان خود برای نهار سوشی بدهد و باشگاه بدن‌سازی پیشرفته داشته باشد، بلکه جایی است که در آن همه اهداف مشترک جاه‌طلبانه‌ای دارند".

مدیریتی

تفویض اختیار ابزار قدرت شماست


واقعیت این است که شما نمی توانید همه کارها را خودتان انجام دهید و حتی اگر هم بتوانید، باز هم انجام همه ی کارها توسط خودتان موثرترین روش برای استفاده ی یک مدیر از استعدادها و توانمندیهایش نیست.
 هرچند برخی مدیران بویژه مدیران سنتی تلاش می کنند که خلاف این را ثابت کنند. اما بنا بر تمام تحقیقات مدیریتی دنیا، تفویض اختیار صحیح مهمترین ابزار قدرت یک مدیر است.
شاید شما بهترین متخصص فنی ایران باشید، اما وقتی مدیر واحد فنی می شوید، کارتان عوض می شود. دیگر وظیفه ندارید اقدام به تعمیرات ماشین آلات کنید، بلکه باید بر کار گروهی از متخصصان مدیریت کنید و تیمی از بهترینها را بسازید.
وقتی به کارمندان تفویض اختیار می کنید، حجم کاری را که از دستتان بر می آید چند برابر می کنید. اگر پروژه ای را که ظاهرا غیر ممکن به نظر می رسد، بین 12 نفر تقسیم کار کنید، آنوقت می بینید که کاملا شدنی است.
با تفویض اختیار، همچنین فرصت هایی برای بهبود کار کارمندها و رشد توانایی آنها ایجاد میکنید.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic