درباره سایت

محسن یزدانی مؤسس و مدیر عامل مجموعه باشگاه های زنجیره ای هیربد
اولین دارنده مدال طلای جهان و عنوان پیشرفته ترین بدنساز سال 1999 جهان (IFBB) و اولین ایرانی عضو فدراسیون حرفه ای های پرورش اندام جهان (IFBB PRO)
فارغ التحصیل DBA , EMBA سخنران در حوزه موفقیت و انگیزش

بایگانی

نویسندگان

پیوندها

تصاویر برگزیده

آمار بازدید

  • بازدید کل:

  • بازدید امروز:

  • بازدید دیروز:

  • بازدید ماه قبل:

  • بازدید این ماه:

  • تعداد مطالب:

  • نویسندگان:

مدیریتی

۸ اشتباه مهلک در مصاحبه شغلی

میانگین زمان یک مصاحبه استخدامی حدود ۴۰ دقیقه است، اما ۳۳ درصد از ۲۰۰۰ مدیرشرکت‌کننده در یک نظرسنجی اظهار کردند که آنان در ۹۰ ثانیه اول مصاحبه خواهند فهمید که آیا داوطلب را استخدام می‌کنند یا خیر!

مدیران اشتباهات زیر را به عنوان دلایل اصلی رد داوطلب برشمردند:

۷۰ درصد اعتقاد داشتند داوطلبان استخدام از نظر ظاهر و پوشش بیش از حد غیررسمی در جلسه مصاحبه ظاهر شدند.

۶۷ درصد گفتند متقاضیان استخدام قادر نبودند تماس چشمی برقرار کنند.

۵۵ درصد به خاطر نحوه از در وارد شدن مصاحبه‌شونده به اتاق مصاحبه.

۴۷ درصد مدیران ابراز می‌کردند که داوطلبان استخدام هیچ اطلاعاتی درباره شرکتی که برای مصاحبه آمده‌اند نداشتند.

۳۸ درصد مدیران به خاطر کیفیت صدا و میزان اعتماد به نفس و هم‌چنین نداشتن لبخند متقاضی را رد کردند.

۳۳ درصد دلیل رد کردن را نوع نشستن متقاضی هنگام مصاحبه بیان کردند.

۲۶ درصد بد دست دادن متقاضی را دلیل رد شدن می‌دانند.

۲۱ درصد یکی از دلایل رد شدن متقاضی را دست به سینه نشستن او هنگام مصاحبه عنوان کردند.
برچسب ها mohsen

انگیزشی

✅افراد باهوش معمولا می توانند راه حل های بهتر و سریع تری برای مشکلات سر راهشان پیدا کنند. در دنیای کسب و کار هوش حرفه ای معمولا بهتر از هوش کتابی است.
برچسب ها mohsen

انگیزشی

یک بار در کودکی به دلیل اینکه کفش نداشتم نتوانستم با دوستانم فوتبال بازی کنم و بخاطر فقر سخت گریه کردماما روزی مردی را دیدم که پا نداردفهمیدم که چقدر ثروتمند هستم!

مدیریتی

ورود مستقیم اولین شرکت بزرگ اروپایی به بازار بورس ایران

رویترز: حرکت استراتژیک آزیموت ایتالیایی در راه مدیریت ثروت در ایران

شرکت آزیموت (Azimut)  ایتالیایی و از شرکت های پذیرش شده در بورس میلان است. ارزش بازار این شرکت در حال حاضر حدود 3 میلیارد دلار است و در بیش از 15 کشور جهان فعالیت می کند.

رویترز در خبری اعلام کرد که آزیموت با خرید 20 درصد از سهام مفید انتخاب، به بازار مدیریت دارایی در ایران وارد شده است

رویترز این همکاری را همکاری استراتژیک در مسیر مشاوره سرمایه گذاری و ارایه خدمات صندوق های سرمایه گذاری به خارجی ها برای دسترسی به بازار ایران خوانده است

اگر از این فرصت به خوبی بهره برداری شود، بورس کشور می تواند روزنه ای برای ورود شرکت های معتبر خارجی به ایران باشد.

مدیریتی

فرهنگ کار ژاپنی، فرهنگ کار آمریکایی

بخش پایانی:

ارتباطات از راه دور در برابر ارتباطات رو در رو

آمریکا: برای آمریکایی ها تماس برقرار کردن از طریق وسایل ارتباطی مثل ایمیل یا تلفن همراه راحت تر و پذیرفته شده تر است. آنها بیشتر ترجیح می دهند ارتباطات از راه دور را با هم داشته باشند.

ژاپن: ژاپنی ها برای ارتباطات رو در رو احترام زیادی قائل هستند. برای آنها مهم است که ارتباطات کاری شان را چگونه هدایت کنند.

انعطاف پذیری دربرابر سبک کاری ساختاری

آمریکا: در آمریکا انعطاف پذیری کاری زیاد است و دورکاری یک روش کاری کاملا عادی و پذیرفته شده است. در این کشور برای هر کارمند یک اتاقک درنظر گرفته می شود که استقلال زیادی نسبت به همکارانش پیدا می کند. این باعث می شود کارمند در کار خود متمرکز شود.

ژاپن: در ژاپن بسیاری از شرکت های ساعات کاری مشخصی دارند و به کارمندان اجازه دورکاری داده نمی شود. محیط کار در این کشور مثل یک کلاس مدرسه است که رئیس بالاترین مقام را دارد و در لایه های بعدی مقام های پایین تر قرار می گیرند. در محیط های کاری ژاپنی دیواری وجود ندارد و همه گروهی کار می کنند.

خود حمایتی در برابر پشتیبانی از طرف شرکت در زمان بازنشستگی

آمریکا: در آمریکا سیستمی وجود دارد که افراد پس از بازنشستگی با کمک آن می توانند خودشان زندگی خود را تامین کنند و نیازی به حمایت شرکت یا نهادی که برایش کار می کردند، ندارند. این البته تاحدی با انتقاد مواجه است چون ممکن است وابستگی فرد به سیستم کاری اش را کم کند.

ژاپن: ژاپنی ها همیشه تشویق می شوند که تا پایان دوران خدمت شان در یک شرکت بمانند. این تشویق با حمایت های پولی و مالی خوب انجام می شود. در ژاپن پرداخت های شرکتی وجود دارد که جدا از حقوق ماهانه است. هرچه سابقه کاری فرد بیشتر باشد، میزان این پرداخت ها هم بیشتر خواهد بود.

زندگی شخصی در برابر زندگی کاری

آمریکا: خانواده و زمان گذاشتن برای خود در آمریکا نسبت به ساعات کاری اولویت بیشتری دارد. بنابراین در آمریکا اگر کسی وقت زیادی به خانوده اش اختصاص دهد، نه تنها سرزنش نمی شود بلکه تشویق می شود

ژاپن: در ژاپن هیچ چیز ارزشمندتر از کار کردن نیست. کار و شغل هسته اصلی زندگی است. کارهای سنتی وجود دارد که ژاپنی ها در میحط کار انجام می دهند تا بیشتر با همکاران خود و کارشان انس و الفت بگیرند. این رسوم سنتی از گرامیداشت حضور کارمند جدید تا دورهم جمع شدن برای ارتباط بیشتر همکاران قدیمی را در برمی گیرد، اما فقط در محیط کار انجام می شود.
برچسب ها محسن یزدانی
برچسب ها محسن یزدانی

محسن یزدانی

برنامه های آموزشی که برای کارمندان در نظر گرفته می شود می تواند به بهبود عملکرد آنها کمک کند. هر شرکتی می تواند یکسری برنامه های آموزشی برای بهبود عملکرد کارمندان خود داشته باشد
برچسب ها محسن یزدانی

محسن یزدانی

برای بزرگ شدن بگویید نمیدانم...


مدیران موفق اصولا انسان های خوشبینی هستند و از هیچ تلاشی برای رسیدن به اهداف خود فروگذار نمی کنند. اما این ویژگی ها نمی توانند چندان منحصر به فرد و خاص تلقی شوند، بلکه آنچه مدیران موفق را از دیگر مدیران متمایز و آنها را در نردبان ترقی هر روز بالاتر می برد این است که آنها توانایی پذیرش ضعف ها و نداشته های خود را دارند.
من واقعا گاهی از این همه مقاومت برخی ها در مقابل دانستن تعجب میکنم.
مدیرانی هستند که خود را عقل کل می دانند و تصور میکنند اگر بگویند "نمیدانم" یک ضعف برایشان محسوب می شود همیشه کوچک می مانند و هیچگاه طعم بزرگ شدن را نخواهند چشید.
 این مدیران به دلیل "توهم دانستن" هیچ تلاشی برای رفع ضعف های خود نمیکنند، لذا همیشه درجا میزنند. 
ضعف های خود را بپذیرید و برای برطرف کردنشان برنامه ریزی کنید و این را بدانید شما عقل کل نیستید بلکه فقط مدیرید همین...
برچسب ها محسن یزدانی

مدیریتی

غرور، خوب است یا بد


 یکی از موانع اصلی خصلت شجاعت، غرور است.
غرور برای شجاعت یک چاقوی دو لبه است. گاهی اوقات غرور باعث می شود مدیر تاب و تحمل شکست را نداشته باشد و به همین دلیل از هر نوع ریسکی خودداری می کند.
 هنگامیکه غرور تبدیل به شخصیت مدیر می گردد، برای حفظ و ارتقای شخصیت خود، دست به ریسک های لازم جهت پیشرفت و پیشبرد اهداف می زند و عاقلانه و در مواقع نیاز مخاطره می کند.
هر کجا پیشرفتی چشمگیر در شرکت یا سازمانی می بینیم، می توانیم مطمئن باشیم که رهبر و مدیر آن سازمان، فردی شجاع است. زیرا چنین پیشرفت هایی مستلزم گرفتن تصمیم های شجاعانه است.
 در بسیاری از موارد رهبران و مدیران کارآمد و موفق، هیچ نوع وجه اشتراکی با یکدیگر ندارند، اما یک صفت هست که در همه ی آنها وجود دارد:

برچسب ها مدیریتی

مدیریتی

قابلیت های گذشته افراد را بررسی کنید.

قابلیت های اثبات شده افراد در گذشته، تنها چیزی است که واقعا می توانید با استفاده از آن عملکرد آینده شان را پیش بینی کنید و دریابید که فرد مورد نظر در شغل مورد بحث چطور عمل خواهد کرد.
هیچ مقیاس دیگری تا این حد قابل اطمینان نیست. پس ضروری است که بر اساس عملکرد اثبات شده افراد در گذشته آنها را استخدام کنید.
برچسب ها محسن یزدانی

محسن یزدانی

یه ضرب المثل آفریقایی هست که میگه :

لشکر گوسفندانی که توسط یک شیر رهبری می شود میتواند لشکر شیرانی که توسط یک‌ گوسفند رهبری می شود را شکست دهد!

مدیریتی

نگذارید کارکنانتان فقط به کار فکر کنند!

در مقاله ای در هاروارد بیزنس ریویو گفته شده است که حتی در محیط های کاری پرفشار هم برای خود کارکنان و هم برای مدیران آنها بهتر است که افراد فقط هویت کاری نداشته باشند و کار را آنقدر بزرگ تعریف نکنیم که جای دیگر جنبه های زندگی را هم بگیرد.

بسیاری سازمان ها کارمند ایده ال را کسی می دانند که زندگی اش را وقت کارش کرده باشد، چیزی که در بعضی شغل ها شاید تا حدی اجتناب ناپذیر به نظر برسد. 
با این حال باید دانست، کارمندان شما فقط کارمند نیستند، بلکه هویت های دیگری مانند قهرمان ورزشی، هنرمند، نقش پدر و مادری و مانند آن هم می توانند داشته باشند. کارکنان در تفکیک زندگی شخصی و کاریشان به روشهای مختلفی عمل می کنند، برخی همه چیزشان را در کار تعریف می کنند و کسانی هم چنین نمی کنند. 

نتایج پژوهش ها نشان می دهد با آزاد گذاشتن کارکنان و پذیرش این هویت های مختلف، خود سازمان ها نیز بهره مند می شوند و می توانند از این منابع ارزشمند خود بهتر استفاده کنند. 
در اینجا توصیه شده است نه تنها این تنوع را بپذیرید و کارمندان خود را فقط کارمند نبینید، بلکه گاهی حتی به صورت رسمی آنها را وادار کنید به جنبه های دیگر زندگی شان هم برسند(اگر می بینید کارمندتان زیاد درگیر کارش شده است، گاهی او را به مرخصی اجباری بفرستید، این بیشتر به نفع شماست) 

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic